منوی اصلی
آمد
Amadgp.ir/گروه معماری و املاک آمد
 • آرمان حبیبی سه شنبه 27 اسفند 1398 11:40 ق.ظ نظرات ()
  طراحی نما ویلا دوبلکس، در شهرک سرآمد 2
  آخرین ویرایش: دوشنبه 11 فروردین 1399 06:43 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • آرمان حبیبی یکشنبه 25 اسفند 1398 11:26 ق.ظ نظرات ()
  خانه امید ساختمان 2 طبقه
  آخرین ویرایش: یکشنبه 25 اسفند 1398 11:31 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • آرمان حبیبی یکشنبه 25 اسفند 1398 09:15 ق.ظ نظرات ()
  وقتی کارفرما نمای کلاسیک میخواد
  آخرین ویرایش: پنجشنبه 14 فروردین 1399 05:09 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • آرمان حبیبی یکشنبه 25 اسفند 1398 12:00 ق.ظ نظرات ()
  آخرین ویرایش: پنجشنبه 14 فروردین 1399 05:10 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • آرمان حبیبی دوشنبه 19 اسفند 1398 06:31 ب.ظ نظرات ()

  دانلود فایل کامل:گیاهان رونده
  آخرین ویرایش: سه شنبه 19 فروردین 1399 06:35 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • آرمان حبیبی جمعه 16 اسفند 1398 07:18 ب.ظ نظرات ()
  تعریف سند
  مدرک یا سند عبارت است از اطلاعات ثبت شده، اعم از نوشتاری، دیداری، شنیداری که به وسیله اشخاص حقیقی یا حقوقی ایجاد شده و دارای ارزش نگهداری باشد. بنا به تعریف قانون مدنی ایران درماده ۱۲۸۴ ، نوشتهای است که در مقام دعوی و دفاع قابل استناد باشد. هر سندی نوشتهاست، اما هر نوشتهای سند نیست؛ همچنانکه ماده ۱۲۸۵ قانون مدنی، شهادت نامه را سند ندانسته است.

  انواع سند از نظر چرخه زندگی

  سند جاری: اسنادی که مورد مراجعه مستمر باشند.

  سند نیمه جاری: اسنادی که گاه گاهی مورد مراجعه قرار می‌گیرند.

  سند راکد: اسنادی که مورد مراجعه ایجادکننده آن‌ها قرار نمی‌گیرد.


  دانلود فایل کامل:انواع سند
  آخرین ویرایش: یکشنبه 17 فروردین 1399 12:36 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • آرمان حبیبی جمعه 16 اسفند 1398 12:33 ب.ظ نظرات ()


   تبلیغات

  propaganda

  همه چیز در مورد  تبلیغات

   

  تعریف تبلیغات

  کسی نمی‌تواند موفقیت یک تبلیغ را ضمانت کند. تنها راه مطمئن شدن، تست کردن آن است! ولی تعدادی از عناصر هستند که با بکار بردن آنها می‌توان شانس موفقیت یک تبلیغ را افزایش داد. از این عناصر جهت موفقیت در تبلیغ استفاده نمایید

  در دنیای سریع و پیشرفته ی امروزی، راحتی کلید جذب مشتری است.کاری کنید که مشتریان بتوانند به آسانی شما را پیدا کنند

   

  نکاتی برای موفقیت در تبلیغات کسب‌وکارهای کوچک

   

  1) تهیه تبلیغ هوشمندانه

   

  اولین قدم در موفقیت یک تبلیغ، افزایش احتمال دیده شدن آن از طرف گروه هدف است. استفاده از تبلیغی که برای یک رادیوی بین المللی تهیه شده در یک رادیوی محلی موسیقی، نمی‌تواند ‌ایده خوبی باشد. در مورد علایق بازار هدف خود (مانند ورزش، موسیقی، آشپزی و ...)، جایی که به این علایق می‌پردازند (فرودگاه، باشگاه، خانه، ماشین و ...) و نیز اینکه چطور آن را دوست دارند (روزنامه، رادیو و ...) اطلاعات کسب نمایید. تا زمانی که در مورد این مسائل اطلاعاتی نداشته باشید نمی‌توانید تبلیغی هوشمندانه بسازید. در حقیقت پول خود را دور ریخته‌اید، بدون آنکه بازار هدفتان تبلیغ شما را دیده باشند!

   

  2) روی اهدافتان تمرکز کنید

   

  تا زمانی که ماهیت چیزی که می‌خواهید را ندانید، آن را به دست نمی‌آورید. این اصل هم در زندگی شخصی و هم تهیه تبلیغ، موثر است. اگر می‌خواهید مردم نسبت به تبلیغ شما عکس‌العمل نشان دهند، حتما باید هدف مشخصی داشته باشید. آیا هدفتان این است که به شما زنگ بزنند، به فروشگاهتان بیایند یا به وب سایتتان مراجعه نمایند؟ هدفتان هر چه که باشد، باید تمام عناصر تبلیغ را طوری درگیر آن هدف کنید که مشتریان متقاعد شوند آن هدف برآورده می‌شود. فرض کنید هدفتان این است که مشتریان را جهت برقراری تماس رایگان ترغیب نمایید. در این‌صورت مثلا باید بگویید: «همین حالا با شماره تلفن تماس رایگان ما تماس بگیرید.»

   

  اگر تبلیغ شما شامل یک گواه و شاهد است، از او بخواهید تا سخن خود را با چنین جمله‌ای شروع کند: «زمانی که من با شماره تلفن تماس رایگان این شرکت تماس گرفتم، ...» یا می‌توانید از چنین جمله‌ای استفاده نمایید: «یک تماس رایگان با شماره تلفن ما، می‌تواند زندگی شما را برای همیشه تغییر دهد.»

   

  اهداف چندگانه می‌توانند باعث خدشه در ارائه تصویر شفاف از شرکت و سردرگمی مشتریان گردند و زمانی‌که مردم سردرگم شوند معمولا عملی انجام نمی‌دهند.

   

  3) یک پیشنهاد غیرقابل مقاومت

   

  راز تهیه یک تبلیغ غیرقابل مقاومت، در اضافه نمودن پیشنهاد امتیازات ارزشمند و گسترش آیتم‌های پرداخت راحت و بدون ریسک است. به انباشته کردن پیشنهاد امتیازات ارزشمند در ذهن مشتری ادامه دهید تا جایی که مشتری در برابر خرید آن تسلیم شود.

   

  نکته نهایی در مورد ارائه یک پیشنهاد غیرقابل مقاومت: بعضی اوقات شما پیشنهاد خود را تا جایی می‌توانید غیرقابل مقاومت مطرح کنید که خوبی کالایتان واقعی و درست به نظر آید. همیشه دلیلی برای اینکه چرا شما می‌توانید چنین پیشنهادی را بدهید، ارائه نمایید. این‌کار باورپذیری تبلیغات دیر باور را سهل می‌کند. به عنوان مثال ممکن است شما تبلیغ فروش با 70 درصد تخفیف برای کالای خود را داشته باشید. در این هنگام مردم اکثرا فکر می‌کنند که شما در حقیقت 50درصد جنس خود را گران کرده‌اید تا بتوانید 70درصد تخفیف بدهید. ولی اگر شما بگویید که تخفیف 70 درصدی به دلیل طوفان اخیر است که باعث به وجود آمدن خسارات جزئی در محصول شما شده، مردم راحت‌تر آن را باور می‌کنند و با آن کنار می‌آیند.

   

  4) مزیت رقابتی انحصاری

   

  چرا مصرف‌کنندگان باید به جای رقبایتان با شما تجارت کنند؟ حتی گاهی با وجود قیمت بالاتر! آیا شما زحمت بیشتری از قابلیت انتخاب را به مشتریان پیشنهاد می‌کنید؟ یا از لحظه سفارش به مدت 8 ساعت کالای سفارش داده شده را تحویل می‌دهید؟

   

  از آنجا که غالبا مزیت رقابتی انحصاری شما مهم‌ترین چیزی است که می‌توانید به مشتریان پیشنهاد نمایید، توجه کنید که در سر تیتر تبلیغ یا برگه گارانتی خود به آن اشاره کنید.

   

  اگر احتمالا از حداقل یک مزیت رقابتی برخوردار نیستید، بهتر است سریعا به فکر آن باشید. اگر مزیت رقابتی منحصر به فردی که بتوانید ارزشمندی آن را متذکر شوید ندارید و فقط به قیمت خود به عنوان یک مزیت رقابتی انحصاری تاکید می‌کنید، این کار باعث از دست دادن جایگاهتان خواهد شد، مگر اینکه واقعا یک قیمت انحصاری با ویژگی‌های بسیار برجسته داشته باشید.

   

  نکاتی برای موفقیت در تبلیغات کسب‌وکارهای کوچک

   

  5) سبک تبلیغ آگهی- خبر (Advertorial)

   

  مطالعات نشان داده که مصرف‌کنندگان 7 برابر بیشتر از خواندن تبلیغات، اخبار روزنامه‌ها را دنبال می‌کنند. مصرف‌کنندگان به طور میانگین روزانه در معرض 3500 تبلیغ قرار دارند.

   

  طراحی یک تبلیغ به فرمت خبر، نه تنها باعث جلب توجه بیشتر می‌شود، بلکه باعث افزایش باورپذیری نیز می‌گردد. باورپذیر بودن تبلیغ یکی از مهم‌ترین فاکتورها در عکس‌العمل مصرف‌کنندگان است. تبلیغات آگهی-خبر شامل عنوان مجاب کننده، مقدار زیادی اطلاعات آگاهی بخش، متون جالب، نقل قول‌ها و استفاده از گرافیک و نمودارها است.

   

  دلیل اینکه تبلیغ آگهی- خبر خیلی مجاب کننده است این است که مردم دیگر از تبلیغات فروش مستقیم خسته شده‌اند و یک فروش نرم، آرام و معتبر در قالب خبر را ترجیح می‌دهند.

   

  6) عنوان مجاب کننده

   

  عنوان تبلیغ شما مهم‌ترین بخش از جنبه تکنیکی آن است. 80 درصد از موفقیت یک تبلیغ را می‌توان ناشی از عنوان مناسب آن دانست. ضمنا یک عنوان قدرتمند دارای ویژگی‌های زیر است که برای هر یک مثالی نیز آورده شده است:

   

  - فایده محور: «شما هم می‌توانید بدون گرفتن رژیم غذایی از اندامی متناسب برخوردار شوید.»

   

  - ساختار خبری: «فرمول اعجاب انگیز جدید برای درمان آرتروز»

   

  - ترغیب کننده: «آیا شما هم این اشتباهات مرگبار را در مراقبت از موهای خود مرتکب می‌شوید؟»

   

  - راهنمایی کننده: «چطور کسب‌وکار خود را با کمتر از 50 دلار پر از مشتریان جدید کنید!»

   

  این تمرین خوبی است که شما حداقل 30 عنوان مختلف را برای کسب‌وکار خود تهیه نموده و سپس یکی را از میان آنها انتخاب کنید. خوانندگان با جست‌وجو در عناوین مختلف به دنبال علایق خود هستند. اگر عنوان شما جذاب و مناسب نباشد هیچگاه خوانندگان را جذب نمی‌کند و بالطبع هیچگاه خوانده نخواهد شد.

   

  7) فایده را بفروشید

   

  مشتریان شما، نگهبان و مراقب شما نیستند. آنها مسوول فروش، درآمد، نام تجاری و حسن شهرت شما هم نیستند. برای آنها فقط این مهم است که شما چگونه و با چه پیشنهادی به آنها فایده می‌رسانید. بنابراین جملات «ما ...» را کنار بگذارید و به دنبال فروش فایده باشید. مردم در نهایت به دنبال دو چیز هستند: کسب لذت و دوری از درد.

   

  به مردم بگویید که محصول شما چه فایده‌هایی دارد که می‌تواند درد را از آنها بگیرد یا لذتی را به آنها هدیه کند. این مساله را با لیست کردن خصوصیات و ویژگی‌های محصول اشتباه نگیرید. برای مردم اینکه این خصوصیات محصول شما چه فایده‌ای را به طور خاص برای شخص آنها دارد خیلی مهم‌تر است از اینکه لیست ویژگی‌های محصول شما را بدانند.

   

  برای این کار ابتدا خصوصیات محصول را لیست کنید و سپس فایده هر یک را از دید مصرف‌کننده بنویسید (دفع درد یا کسب لذت). در ضمن مطالعات نشان داده‌اند که مردم به ترس از دست دادن چیزی (درد) بیشتر و بهتر پاسخ می‌دهند.

   

  8) محصول را بدون ریسک ارائه دهید

   

  مردم به طور طبیعی شکاک هستند. با وجود این همه کلاهبرداری، فریب و تبلیغات دروغین، مصرف‌کنندگان دیگر نمی‌دانند چه چیز را باید باور کرد. شما باید تبلیغات خود را قابل باور و بدون ریسک جلوه دهید. خبر خوب اینکه انجام این کار ساده است. با استفاده از ترکیب سه استراتژی زیر می‌توان یک تبلیغ بدون ریسک ساخت:

   

  استفاده از گواهینامه‌ها

   

  داشتن گواهینامه و رضایت نامه از افراد واقعی و معتبر مفید است. وقتی مردم ببینند که افرادی قبل از آنها فواید قول داده شده را با رضایت دریافت نموده‌اند، با اطمینان تبلیغات شما را باور خواهند کرد. تذکر: استفاده از تصویر رضایت نامه و امضای آنها تاثیر این استراتژی را دوچندان می‌کند.

   

  یک گارانتی قدرتمند پیشنهاد کنید

   

  قوی‌ترین گارانتی ممکن را پیشنهاد دهید. اگر شما نتوانید یک گارانتی قدرتمند برای کالای خود پیشنهاد دهید، ممکن است اصلا نتوانید بفروشید. متاسفانه بسیاری از کسب‌وکارهای کوچک می‌ترسند که مردم آنها را به خاطر گارانتی‌هایشان مواخذه کنند. آخرین باری که شما کسی را به خاطر گارانتی محصولش مواخذه کرده‌اید کی بوده است؟ گارانتی‌ها به ندرت مورد استفاده قرار می‌گیرند. پس، از یک گارانتی قدرتمند استفاده نمایید.

   

  از واقعیات و آمار استفاده کنید

   

  از واقعیات و آمار مراجع معتبر جهت پشتیبانی ادعایتان استفاده کنید. مردم با اثبات‌های علمی احساس اطمینان و آرامش پیدا می‌کنند.

   

  استفاده از هرکدام از این استراتژی‌ها در تبلیغ، می‌تواند باعث کاهش ریسک‌های خرید محصول و افزایش اعتماد شود. بالاتر از همه این مسائل، راستگو باشید.

   

  9) عمل کردن

   

  اگر کسی به شما گفت که دوست ندارد به او بگویید چکار کند، باور نکنید. مردم می‌خواهند به آنها بگویید چه کار کنند و چه زمانی آن را انجام دهند. عباراتی مانند «همین حالا تماس بگیرید»، «همین امروز خرید کنید» و «همین حالا امضا کنید» می‌توانند باعث به راه ‌انداختن مکانیزم‌های پاسخ هیجانی شوند. در نتیجه در حالی که مشتریان در حال فکر کردن به مزایای محصول شما هستند، به پیشنهاد شما عمل می‌کنند. دستورالعمل خود را شفاف و صریح بیان کنید تا طرف مقابل بداند که دقیقا چه کاری باید انجام دهد.

   

  10) ضرورت و نیاز شدید

   

  بدانید که اکثر مردم کارهایشان را به تاخیر می‌اندازند. بدون انتقال یک حس واقعی ضرورت و اضطرار، تمام زحمات شما بدون نتیجه است. جهت مجبور کردن مشتریان به عمل کردن، باید حس «کمیابی» را به مشتری تزریق کنید.

   

  کمیابی زمانی حس می‌شود که یکی از منابع زمان یا مقدار محدود باشد. به عنوان نمونه، گذاشتن یک محدودیت زمانی برای پیشنهادتان ممکن است مشتریان را ترغیب کند که قبل از از دست رفتن فرصت برای برخورداری از فواید آن دست بکار شوند. مثالی از این تاکتیک، پیشنهاد دادن تخفیف یا یکسری مزایای دیگر در یک دوره زمانی محدود وخاص می‌باشد.

   

  تاکتیک دیگر این است که در میزان کالای قابل ارائه محدودیت قائل شوید تا مردم برای تصاحب فواید محصول شما قبل از تمام شدن آن احساس نیاز کنند. دیدن پیشنهاد‌های اینچنینی غیرمعمول نیست: «تا زمانی که موجود باشد» یا «فقط 50 تا موجود است.» اگر می‌خواهید از تاکتیک کمیابی استفاده کنید، حتما راست بگویید و در زمان لازم (که عنوان کرده‌اید) قرارداد را فسخ کنید. اگر اینکار را نکنید، ضمن از دست دادن اعتبار خود، نتیجه معکوس از تاکتیک اجرا شده خواهید گرفت.

   

  11) سادگی در پاسخ دهی

   

  اکثر مردم با تحریک آنی خرید می‌کنند تا تصمیمات منطقی. اگر مشتریان شما به دست آوردن فواید پیشنهاد شما را در همان لحظه ارائه پیشنهاد مشکل بدانند، آن مشتری را از دست خواهید داد. انجام تجارت با خود را آسان کنید.

   

  مردم با روش‌های مختلفی ارتباط برقرار می‌کنند. بعضی دوست دارند با تلفن صحبت کنند؛ برخی سایت اینترنتی را می‌پسندند و برخی دیگر هنوز سفارش از طریق فکس را ترجیح می‌دهند. مهم است که شما راه‌های مختلفی را برای گرفتن سفارش داشته باشید؛ روش‌هایی همچون فکس، تلفن، سایت و ...

   

  مطالعات نشان داده است که مردم در برابر خرید در اثر تحریک آنی با استفاده از تلفن مقاومت کمتری نسبت به سایر روش‌ها دارند. یک تحقیق نشان داده که وقتی شما یک شماره تلفن رایگان اعلام می‌کنید تعداد تماس‌ها افزایش می‌یابد. در نهایت، اگر یک پیغام ضبط شده در تماس با تلفن رایگان پخش کنید که مشتریان نیز قابلیت گذاشتن پیام و شماره تماس را داشته باشند، تعداد تماس‌ها بازهم بیشتر خواهد شد.

   

  12) گرافیک

   

  استفاده از گرافیک اولین قدم از یک سیستم سه گامی برای تحریک مخاطبانتان جهت خواندن تبلیغ شماست. اولین گام، جلب توجه خوانندگان با استفاده از گرافیک‌های جذاب و هیجان انگیز است. گام دوم جذب مخاطب با استفاده از یک عنوان جذب‌کننده قدرتمند است و گام سوم متقاعد کردن آنها جهت عمل به پیشنهاد شما است.

   

  یک تصویر و گرافیک خوب می‌تواند مخاطب را جذب پیام نماید. در هر حال، یک اشتباه معمول که افراد مرتکب می‌شوند این است که تصاویر و گرافیکی اضافه می‌کنند که بر متن غلبه دارد و جای کمی برای توضیح داستان باقی می‌ماند. همانطور که یک تصویر ارزش هزاران کلمه را دارد، می‌تواند به هزاران صورت مختلف نیز معنی شود که منجر به سردرگمی می‌شود. تصاویر باید جهت جلب توجه به تبلیغ اضافه شوند. نشان دادن تصاویر مهیج و برانگیزاننده، همیشه چشم نواز است. استفاده از تصویر شخصی از بازار هدفتان که در حال استفاده از محصول یا خدمت شماست نیز می‌تواند انتخاب خوبی باشد.

   

  13) پاسخگویی

   

  کسب‌وکارهای کوچک پول زیادی جهت هزینه تبلیغ ندارند، در نتیجه بودجه تبلیغ را باید با دقت بیشتری خرج کنند. بدون دانستن اینکه چه تبلیغی بهتر از دیگری است، ممکن است پول زیادی را به هدر بدهید. جهت جلوگیری از این مساله، باید نرخ پاسخ دهی به تبلیغ خود را دنبال نمایید. به جای پرسیدن از مشتریانتان در مورد اینکه چگونه با محصول شما آشنا شده‌اند، پروسه‌ای طراحی کنید تا به صورت کامل و مطمئن اثرات تبلیغ خود را دنبال کنید. به عنوان مثال، استفاده از شماره تلفن‌های مختلف برای تبلیغ‌های مختلف می‌تواند روشی برای سنجش اثربخشی هر تبلیغ باشد. روش دیگر استفاده از یک صفحه منحصر به فرد در سایت برای تبلیغات مختلف است. اگر از ایمیل مستقیم برای تبلیغ محصول خود استفاده می‌کنید، به دریافت‌کننده بسپارید که برای استفاده از مزایای ذکر شده باید حتما به فرستنده ایمیل، ایمیل بزند.

   

  اگر از رادیو و تلویزیون به عنوان اولین رسانه تبلیغتان استفاده می‌کنید، به شنوندگان و بینندگانتان یک گزارش ویژه ارائه دهید. این کار نه تنها دنبال کردن نرخ افزایش مشتریانتان را ممکن می‌سازد، بلکه می‌تواند باعث افزایش تماس‌ها شود.

   

  بحث و بررسی

   

  برای دنبال کردن تبلیغاتتان، تبلیغی که بیش از همه افراد را جذب می‌کند، به عنوان المان کنترل انتخاب نمایید. با تغییر عناصر مختلف تبلیغ، جذاب‌ترین تبلیغ را بسازید و آن را با المان کنترل مقایسه کنید. اگر از قدرت جذب بالاتری برخوردار بود آن را به عنوان المان کنترل جدید انتخاب کنید.هیچ‌کدام از این موارد ذکر شده به تنهایی نمی‌تواند ضامن موفقیت شود. برای رسیدن به موفقیت پایدار باید از ترکیبی از این موارد استفاده گردد.

   

   

  برنامه ریزی تبلیغات

  دو قانون مهم

  ادامه در دانلود فایل کامل: تبلیغات

  آخرین ویرایش: شنبه 16 فروردین 1399 12:43 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • آرمان حبیبی پنجشنبه 15 اسفند 1398 01:07 ب.ظ نظرات ()


   

  استخر

  Pool

  همه چیز در مورد  مراحل ساخت استخر

   

  تعریف استخر

  محل نگهداری حجم معینی از آب کاملاً پاکیزه و بهداشتی بمنظور شنا و سایر ورزش های آبی را استخر می نامند. تفاوت اساسی استخر های شنا با سایر شنا گاه ها در حدود و اندازها و از سویی کیفیت آب مصرفی آن است .

  استخر را می توان یک مخزن سرباز نامید که از آن برای مقاصد بسیاری استفاده می شود .

  انواع استخر

  استخر ها را از نظر کاربری ، موقعیت نسبت به زمین و یا نوع مصالح به گروه های مختلفی تقسیم بندی می کنند.

  بطور کلی استخر ها را در دو نوع روباز و سرپوشیده طبقه بندی نمود و همچنین نوع کاربری آنها نیز دسته بندی دیگری را موجب می شود مانند استخرهای شنای قهرمانی ، استخر های تفریحی ، بهداشتی و درمانی که معمولاً همراه با قسمتهای دیگری همچون سونا و یا واحد های بدنسازی است .اما صرف نظر از هر نوع بایستی دارای ابعاد واندازه هایی باشد که در زمره استخر های استاندارد قرار گیرد.

   

   

  استخر عمومی :

  استخر عمومی به استخر هایی گفته می شود که در مراکز عمومی و ورزشی برای آموزش و تفریح عموم ساخته شده است . استخر عمومی به صورت استخر سرباز ، استخر سرپوشیده ، استخر کودکان و استخر هایی با اعماق مختلف وجود دارد .
  در این استخر ها سکوی شیرجه نیز وجود دارد .البته قرار دادن سکو در استخر هایی با عمق مناسب انجام می پذیرد

  .

  استخر خصوصی :

  به این استخر ها استخرهای خانگی نیز می گویند . همان طور که مشخص است این استخر ها کوچکتر از استخر عمومی بوده و در منازل برای استفاده شخصی ساخته می شود .ساخت استخر خانگی به دو صورت دائمی . موقت انجام پذیر است . استخر های موقتی را می توان در فصل سرد جمع آوری نموده و در فصل گرم مجددا مستقر نمود .

   

  استخر قهرمانی :

  همان طور که از نام آن مشخص است از این استخر ها در مسابقات بین المللی و قهرمانی استفاده می شود . برای ساخت استخر قهرمانی از استاندارد های تعیین شده فدراسیون شنا استفاده می شود . استخر قهرمانی در تمام طول سال باید قابل استفاده باشد به همین سبب به صورت پوشیده ساخته می شود .


  استخر درمانی :

  هدف از ساخت استخر درمانی از بین بردن درد و بهبود عملکرد بدن می باشد. امروزه استفاده از استخرهای درمانی بین مردم بسیار رواج یافته است.
  این نوع استخر را می توان در گروه های مختلف تقسیم بندی نمود :

  استخرهای آبگرم،حوضچه های آب سردTسونای گرم و خشک


  استخر گردابی(جکوزی):

  نوعی دیگر از استخر ها ، استخر های گردابی است . این استخرها همان جکوزی می باشند که به علت اینکه اولین شرکتی که به تولید انبوه آن پرداخت ، شرکت جکوزی بود ، در بین مردم به این نام شناخته می شود.
  جکوزی دارای خواص درمانی و آرامش بخش هستند .در استخر های گردابی آب از راه تعدادی نازل با فشار زیاد به استخر هدایت می شود و از این طریق و برخورد با قسمت های مختلف بدن همانند پاها ، گردن و . موجب آرامش می شود .

  استخر هوایی :

  استخر های هوایی هم تقریبا مشابه جکوزی می باشد . در این استخر ها هوا از طریق نازل ها به داخل آب هدایت می شوند . این نازل ها در کف استخرها تعبیه شده اند . استخرهای هوایی به پمپ بزرگتری نیاز دارند زیرا جریان هوا از کف استخر دمیده شده که دارای فشار بالایی است به همین سبب ساخت استخر هوایی قیمت بالاتری دارد .
  حباب های ایجاد شده در استخر های هوایی به سمت بالا حرکت نموده و در نهایت به سطح آب رسیده و وارد هوا می شوند .

   

  استخر بادی

  استخرهای بادی معمولا از جنس پی وی سی است که با ابعاد و سایزهای مختلف ساخته می شود. استخرهای بادی کوچک را می توانید در هر فضایی مورد استفاده قرار دهید اما استخر بادی خانگی که معمولا برای اعضای خانواده تهیه می شود حتما باید در فضایی که به ابعاد استخر فشاری وارد نشود نصب کرد.

  استخرهای بادی توسط پمپ های باد دستی و یا برقی راه اندازی می شود. وسپس با آب درون آن را پر می کند،با توجه به بحران کم آبی بهتر است از آب چاه برای پر کردن آن ها استفاده نمایید.

   

  ابعاد ساخت سازه و بدنه استخر

  استخر های استاندارد با ابعاد زیر ساخته می شوند .

  الف : ۲۵*۱۳.۵ متر ( در بعضی اماکن ورزشی ابعاد ۳۰* ۱۰ متر وجود دارد )

  ب : ۳۳* ۱۶ متر

  پ : ۵۰* ۲۵ متر یا ۵۰ *۲۱

  عمق استخر ها بسته به نوع کاربردی متفاوت است و معمولاً بصورت زیر است .

  الف : استخر های تعلیماتی ، مخصوص مبتدیان که معمولاً از عمق ۷۰ سانتیمتر تا ماکزیمم ۱۲۰ سانتیمتر است .

  ب : استخرهای شنای عمومی ، قابل استفاده افراد مسلط به فن شنا از عمق ۱۲۵ سانتیمتر تا عمق ۳۵۰ سانتیمتر

  پ : استخرهای شنای قهرمانی ، برای شنا و مسابقات از عمق ۱۸۰ سانتمتر تا ۴۵۰ سانتیمتر ، برای شیرجه با ارتفاع مختلف تا عمق ۱۰ متر نیز ساخته میشود.

  ج : استخر های واترپلو ، برای مردان ۳۰*۲۰ متر با عمق ۱.۸۰ و برای بانوان ۲۵*۲۰ متر.

   

   

  ساختمانهای استخر

  طراحی و ساخت استخر های شنا امروزه تابعی از استاندارد های موجود در مهندسی ساختمان می باشد.

  بر اساس کاربرد استخرهای خانگی در اشکال هندسی مختلف طراحی می شوند و علاوه بر رعایت استانداردهای سازه،رضایت کارفرما باتوجه به فضای محدود ساختمان از حیث معماری بسیار مهم است.

  در ساخت استخرهای عمومی و حرفه ای نیز با توجه به امکانات در نظر گرفته شده مطابق اهداف کارفرما،توجه به استانداردهای موجود الزامی میباشد.بر این اساس استقرار استخرها در زمین های لغزنده یا رونده یا در حاشیه دامداری ها یا تصفیه خانه های فاضلاب مغایر همین اصول است.

  بطور کلی در طراحی سازه مخزن استخرها از بتن های مسلح با آرماتور بندی صحیح می باشد که در آنها توجه طراح و سازنده به اجرای آب بندها و درزهای انبساط ، نحوه کار گذاری لوله ها و مجاری تا سیساتی و نوع لوله ها و اتصالات درون بتن ، از اهمیت بسزایی برخوردار است.

  یکی از مهمترین دلایل اهمیت رعایت اصول ذکر شده ، این است که در صورت وجود احتمال نشتی به دلیل عدم رعایت اصول علاوه بر کاهش مداوم آب استخر احتمال نشست مخزن استخر و یا آسیب دیدگی فونداسیون ساختمانهای جنبی استخر وجود دارد.

  مراحل طراحی استخر:

   

  تهیه نقشه دو بعدی و سه بعدی

  قبل از شروع ساخت استخر باید طراحی آن را مشخص کرده باشید.تعیین شکل استخر( دایره باشد یا مستطیل یا...) ، تعیین عمق و شیب

  مکان یابی

  مکان یابی برای استخر و تصفیه خانه

  آزمایش

  انجام آزمایشاتی بر روی خاک و بررسی پارامترهای استقامت برای ساخت استخر

  تعیین اندازه لوله و اتصالات

  تعیین جنس و سایز لوله ها و اتصالات با توجه به شرایط آب و هوایی محل احداث استخر

  محاسبات سازه

  محاسبات عمرانی مانند : تعیین سایز میلگرد ها و و تعیین مقاومت بتن

  علامت گذاری

  مشخص نمودن محل مناسب برای گود برداری و علامت گذاری

   

   

  روش های ساخت استخر شنا:

  ساخت استخر شنا خانگی با بلوک سیمان

  building-pool-by-cement-blocks

   

  نحوه ساخت استخر با بلوک سیمان یكی از آسان ترین روش های ساخت استخر می باشد. این روش ساخت استخر اقتصادی ترین حالت ممكن برای ساخت استخرویلایی و با حجم آب کم می باشد.

  در این روش می توان پس از زیرسازی و بتن ریزی كف ( حدودا ۱۵ سانتی متر) و مسلح نمودن با آرماتور ، دیواره های بلوكی روی كف ساخته می شوند. بدین صورت كه پس از تراز نمودن سطح كف استخر و شیب بندی آن می توان نسبت به چیدن بلوك ها (ترجیحا بره صورت 40 سانتی متری ) اقدام نمود. توجه نمایید كه برای پركردن بلوك ها از ملات روان تری استفاده نمایید تا كلیه حفره های بلوك گرفته شود. استفاده از سنگ بدون جذب رطوبت نیز برای پركردن بلوك پیشنهاد می گردد.

  با توجه به عدم استفاده از آرماتور در دیواره های استخر باید توجه نمود كه كلیه چفت و بست های بلوك كاملا با دقت چیده شوند. پس از مرحله بلوك چینی می توان با استفاده از رزین عایق بندی استخر كه با ملات سیمانی مخلوط می شود عملیات سیمانكاری را انجام داد. استفاده از رزین آب بندی استخر علاوه بر استحكام فوق العاده سیمان و چسبندگی بهتر با بلوك می تواند در یك مرحله عملیات آب بندی استخر را نیز انجام دهد. روش آب بندی استخر توسط مواد عایق بندی در تمامی مراحل پس از بلوك چینی توصیه می گردد. در روش دیگر آب بندی استخر می توان بعد از اجرای بلوک ها، سیمانی با ضخامت ۵ سانتی متر برروی بلوک ها اجرا نمود و سپس از مواد آب بندی ترکیبی جدید که با استفاده از رزین و الیافی با استفاده از قلمو به ضخامت ۵ میلیمتر تمام حفره های سیمان را صاف نمود و سطح استخر را صیقل داد که این کار علاوه بر آب بندی استخر باعث صاف شدن سطح استخر می گردد.

   

  ساخت استخر با بتن مسلح (با آرماتور و بتن ریزی)


    ۱-خاکبرداری استخر

  خاکبرداری و گودبرداری جزء عملیات عمرانی بسیار مهم می باشد که عدم رعایت اصول ایمنی صدمات غیرقابل جبران جانی و مالی را بدنبال خواهد داشتخاکبرداری در پای شیب ها با خطر رانش خاک همراه است یا گودبرداری جهت ساخت ساختمان های بزرگ که به طور متداول دارای چندین طبقه در زیر زمین هستند امکان ریزش جداره خاکبرداری و یا خراب شدن سازه های مجاور گردد.

  در خاکبرداری استخر ها در صورتی که در زمینی مسطح و باغ باشد خطری  از بابت ریزش ساختمان های مجاور و یا رانش خاک را نخواهیم داشت اما چنانچه زمین شیب دار باشد با توجه به ابعاد استخر باید تمهیدات لازم در صورت لزوم جهت جلوگیری از رانش قسمت گود شده صورت گیرد .

  در ساختمان های که استخر در طبقات بالایی و بین طبقات طراحی شده احتیاجی به خاکبرداری نبوده و باید وزن سازه استخر و حجم آب آن محاسبه شده و در محاسبات سازه و پی لحاظ گردد .

  در خاکبرداری استخر باید توجه داشت که عمق و دیواره استخر حداقل ۳۰ سانتیمتر بیشتر از ابعاد تمام شده استخر در نظر گرفته شود .

  در هنگام گودبرداری در صورتی که  رنگ خاک بخشی از دیواره گودبرداری تیره تر از رنگ بقیه خاک آن  باشد، احتمال وجود حفره و یا چاه های  فاضلاب درحوالی مرز گودبرداری باشد و باعث عدم پایداری درآن قسمت گردد. بنابراین بسته به نوع پدیده باید راه حل های پایدارسازی جانبی برای آن محدوده درنظر گرفت شود.

  مناطق با سطح آب زیرزمینی بالا باید تمهیدات لازم جهت زهکشی و ایزولاسیون استخر صورت گیرد. در این شرایط باید آب کشی صورت گیرد که با استفاده از پمپ های مکش آب (کف کش) آب های سطحی را از محل خارج کرده و یا با استفاده از ایجاد چند چاه جذبی در اطراف استخر مورد نظر .

  تا جایی که امکان دارد در زمان شب و هنگام بارندگی از خاکبرداری در کنار مرز گودبرداری جلوگیری گردد. درمواقعی که خاکبرداری در چنین شرایطی  الزامی است ، خاکبرداری در حضور و نظارت مهندس ناظر انجام گیرد.

   

  ۲بتن مگراستخر

  بتن مگر یا یا بتن پاکیزگی همان بتن رگلاژ کف قالب بندی فونداسیون می باشد . با سیمان بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ کیلوگرم در هر مترمکعب و ضخامت آن بین ده تا پانزده سانتیمتر می باشد و از هر طرف فونداسیون به همین مقدار بیشتر ریخته می شود به دلیل سهولت در اجرای قالب بندی، به این نوع بتن ، نظافت هم گفته می شود.

  در ساخت استخر برای اینکه آرماتور های استخر با خاک تماس مستقیم نداشته باشد و سطح صافی داشته باشیم که بتوانیم فاصله بین آرماتورها را دقیق اجرا کنیم و دلیل اصلی دیگر در استفاده از بتن مگر در ساخت استخر این است که خاک آب بتن را جذب می کند و بتن آب را برای انجام واکنش داخل خود احتیاج دارد ، بتن درصدی از سیمان و آب خود بر روی خاک از دست می دهد و  عیارش پایین می آید با از دست دادن آب و سیمان بستر زیر بتن تبدیل به تفاله می گردد و این باعث ضعیف شدن بتن می شود  به همین دلیل بر روی خاک یک لایه بتن مگر ریخته ماله کشی شده و  پس از گذشت ۳ الی ۴ ساعت با توجه به دمای محیط با پاشیدن آب سطح بتن را به مدت ده ساعت مرطوب نگه می داریم  و پس از گذشت یک روز می توانید روی بتن مگر راه رفته و عملیات بعدی را شروع کنید.

  در مواردی که خاکبرداری استخر بیش از حد لازم انجام شود نیز می توان برای تراز کردن کف و پر کردنفضاهای خالی از بتن مگر استفاده کرد.

   

  ۳- آرماتور بندی استخر

  در ساخت استخر که تمام بار وارد آمده از طرف آب توسط کف و دیواره ها تحمل می شود  که در این شرایط مقاومت پی را آرماتورها به عهده دارند. قبل از ریختن بتن استخر لازم است مهندس ناظر از آرماتوربندی فونداسیون بازدید کرده و تا انتهای بتن ریزی نظارت مستمر و مستقیم داشته باشند.
  نکات آرماتور بندی استخر

  -تحت هیچ شرایطی از آرماتورهای زنگ زده و یا آغشته به روغن نباید استفاده شود در صورت آغشته بودن آرماتورها به روغن یا زنگ زدگی آنها، باید قبل از اجرای آرماتوربندی زنگ زدی و یا روغن روی آرماتورها را پاک کرد و سپس اقدام به بتن ریزی کرد.

  -خاموتهای مصرفی حداکثر ۲۰ سانتی متر از یکدیگر فاصله داشته باشند
  -میلگردهای مورد استفاده در ساخت استخر باید توسط قیچی مخصوص بریده شود و از بریدن میلگردها به کمک دستگاه هوا برش خودداری شود زیرا حرارت آن باعث افت کیفیت میلگرد می شود.

  -فاصله بین میلگردها و قالب باید حداقل ۲٫۵ سانتیمتر باشد تا میلگردها دارای پوشش بتنی با ضخامت مناسب باشند وبا پیوستگی بین بتن و میلگرد، از میلگردها در برابر خوردگی محافظت کند.

  -در هنگام آرماتوربندی استخر باید توجه داشت که میلگردها نباید مستقیما بر روی زمین قرار بگیرند و استفاده از خرک ،چهار تراش،اسپیسر و یا چوب گرد در زیر آن به صورتی که حداقل ده الی پانزده سانتیمتر بالاتر از سطح زمین باشد ضروری است.

  -میلگردهایی که زنگ زدگی آنها در حد پوسته شدن می باشد مجاز نیست و ناحیه خورده شده میلگردها باید در حدی باشد که براحتی با برس کشی، گونی کشی وناخن زنگ آن را  بتوان پاک کرد و زنگ بیشتر را باید با ماسه پاشی یا روشهای دیگر پاک نمود.

  -در ساخت استخر در مناطق سرد باید توجه داشت که در هوای سرد با دمای کمتر از ۵- سانتیگراد میلگرد ها را نبایدخم کرد و باید سرعت خم کردن را کم نمود و یا قطر خم را بزرگتر کرد.

  -بستن میلگرد ها باید با مفتول ۱ الی ۱٫۵ میلیمتری گالوانیزه صورت گیرد و یا از مفتول های فولادی فنری جدید و یا سیم های پلاستیکی نیز امکان پذیر می باشد. جوش دادن میلگر های متقاطع مجاز نیست.

  دانلود فایل کامل:استخر


  آخرین ویرایش: جمعه 15 فروردین 1399 01:15 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • آرمان حبیبی پنجشنبه 15 اسفند 1398 12:52 ب.ظ نظرات ()

  پارکینگ

  Parking

  همه چیز در مورد   توقفگاه

  مبحث 4 مقررات ملی ساختمان ایران ( الزامات عمومی ساختمان) :

  توقفگاه ها محل های توقف و نگهداری وسایل نقلیه هستند که توقفگاه های وسایل نقلیه در فضای باز ، و فضاهای توقفگاه وسایل نقلیه در ساختمان را شامل میشوند.

  فضای توقفگاه وسایل نقلیه در ساختمان

  توقفگاه های مختص وسایل نقلیۀ ساکنان در ساختمان های مسکونی یا ساختمان هایی که مکان های توقف دارای مالکیت یا حق استفادة افراد معین است، توقفگاه های خصوصی محسوب گردیده و توقفگاه هایی که بدینگونه نیستند و امکان استفادة عموم از آن ها میسر است، توقفگاه عمومی محسوب می گردند.

  توقفگاه های خودرو به سه گروه کوچک (دارای حداکثر 3 محل توقف خودرو)، متوسط (دارای 4تا حداکثر 25 محل توقف خودرو)، و بزرگ (دارای بیش از 25 محل توقف خودرو)، در انواع خصوصی و عمومی تقسیم می شوند.

   

  توقفگاه های خودرو

  - الزامات کلی :

  - تعداد الزامی محل توقف خودرو برای تصرف های مختلف بر حسب موقعیت آن ها در شهر، در ضوابط طرح های مصوب توسعه و عمران شهری تعیین می گردد.

  - ورود و خروج توقفگاه های خودرو نباید از فضایی با تصرف یا استفادة دیگر صورت  گیرد. در توقفگاه های خودرو و مسیرهای ورود و خروج آن نباید دود، بو یا سروصدای ناشی از آن مزاحم آسایش و آرامش در ساختمان و اطراف آن باشد.

  -در توقفگاه ها، به شرط عدم ایجاد مزاحمت برای خودروهای دیگر، پیش بینی دو واحد توقف خودرو در پشت سرهم بلامانع است.

  -توقف خودروها در توقفگاه ها نباید مزاحمتی برای باز شدن درها و استفاده از فضاهای انباری و تأسیساتی ایجاد کند.

  -هرگونه تعمیر یا تعویض قطعات خودرو در محل توقفگاه ها ممنوع است.

  -در توقفگاه های بزرگ، به منظور تفکیک عبور سواره و پیاده، در کنار معبر سواره یا جایگاه های توقف خودرو باید گذرگاه عابران به عرض حداقل 60/0متر در نظر گرفته شود که به  میزان حداقل 20/0 متر بالاتر از سطح معبر سواره باشد.

  دانلود فایل کامل:پارکینگ

  آخرین ویرایش: جمعه 15 فروردین 1399 12:59 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic