آلاچیق در خزرشهر

ترسیم و سه بعدی یک آلاچیق ساده برای شهرک خزرشهر🌍

کار فرما:آقای مسیبی

نما-Amadgp.ir
نما-Amadgp.ir

 

سه نما-Amadgp.ir
سه نما-Amadgp.ir

 

سقف آلاچیق
سقف آلاچیق

 

آلاچیق خزرشهر-Amadgp.ir
آلاچیق خزرشهر-Amadgp.ir

 

شهرک خزرشهر

شهرک خِزرشهر یک شهرک ساحلی در استان مازندران است که بین بابلسر و فریدونکنار و در ضلع غربی دریاکنار واقع شده است و ویلاهای بسیار زیبا ، لوکس و گران در آن ساخته شده است که قیمت ویلاهای آن از حدود ۴ میلیارد تومان آغاز میگردد .( خرداد ٩٨)

ریشه نام

نام اصلی آن خَزرشهر که به غلط مصطلح خِزرشهر نامیده میشود

موقیعیت

این شهرک در کیلومتر ۶ جاده بابلسر به فریدون‌کنار قرار دارد. خزرشهر شامل دو بخش خزرشهر شمالی و خزرشهر جنوبی است. خزرشهر شمالی سمت دریا و خزرشهر جنوبی دقیقاً روبروی خزرشهر شمالی در آن سوی جاده مابین بابلسر و فریدونکنار قرار دارد.

خزرشهر به علت توریستی بودن در حاشیه جاده اصلی خود دارای فروشگاه ها و مراکز خرید برند متعددی است که این شهرک با چسبیده بودن به جاده اصلی، ساده ترین دسترسی را برای ساکنین به مناطق ذکر شده فراهم می آورد. با این حال به علت موقعیت مکانی مناسب شهرک، فاصله تا دریا نیز بسیار کم بوده و به راحتی میتوان از طبیعت و امکانات ساحلی شمال برخوردار شد.

خزرشهر شمالی دارای خیابان های ساحلی است و مثل شهرک های دیگر در فصل تابستان و عید شلوغ و در پاییز و زمستان خلوت تر است . امکانات رفاهی آن کامل است ، دارای پارک ، زمین بازی (۲ زمین تنیس آسفالت ، یک زمین والیبال و یک زمین فوتبال و ۲ حلقه بسکت بال ) ، فضای سبز عالی ، کافی شاپ و … است . خزرشهر جنوبی با یک پل عابر پیاده به قسمت شمالی متصل است .

ورود به شهرک خزرشهر نیازمند کارت ورود است و برای عموم آزاد نیست و تنها مالکان یا میهمانان آنان با هماهنگی آنان امکان ورود دارند. کنترل ورود و خروج به خزرشهر سطح امنیت آن را بالا برده است و یکی از مهم ترین دلائلی است که اشخاص ثروتمند و مشهور در این مکان سرمایه گذاری نموده اند.همچنین خلوتی خزرشهر از نقاط قوت آن به‌شمار می‌آید. .

تاریخچه

خزرشهر از اولین شهرک‌هایی است که در حاشیه دریای خزر پس از شهرک دریاکنار پیش از انقلاب ساخته شده است. پس از افتتاح جاده هراز در اوایل دهه چهل شمسی با توجه به نزدیکی استان مازندران به تهران، شهرک دریاکنار در نزدیکی بابلسر و در ساحل دریای خزر تأسیس شد به دلیل استقبال مردم، فکر احداث شهرکی دیگر در همان حوالی با خصوصیاتی بهتر در ذهن مشاورین اشرف پهلوی بوجود آمد و اولین قدم‌ها برای تعیین مکان مناسب با همان مشخصات دریاکنار برداشته شد و شهرکی بنام شهرک خزرشهر در ضلع شمال جاده نامگذاری شد و از سال ۱۳۴۲ اولین کلنگ شهرک و پیاده کردن نقشه آن و تفکیک قطعات آغاز و اجرا گردید. همایون صنعتی زاده از بنیان‌گذاران اصلی خزرشهر است.

 

منابع:

-ویکی پدیا

-آرشیو مرکز هنری اجتماعی امد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*