طراحی معماری۲

عنوان درس:طراحی معماری۲

Architectural Design 2

همه چیز در مورد  طراحی معماری+ فایل PDF

طراحی معماری
طراحی معماری

طراحی معماری۲ از دروس مهم و اصلی معماری است.که جایگزین «طرح معماری۲» از برنامه درسی قدیمی شده است . در این درس هدف اصلی افزایش قابلیت های دانشجو برای طراحی یک فضای مشخص و افزودن بر یافته هایش از تجربه طراحی در درس طرح معماری ( ۱ ) است. درس طرح معماری ( ۱ )  دانشجویان را در طراحی یک موضوع ساده و کم حجم هدایت می کرد. در این طرح ابعاد پروژه اندکی وسیع تر میگردد و با توجه به سایر دروسی که در آن نیمسال همراه این درس ارائه می شوند شایسته است که رویکرد ویژه ای نسبت به طراحی با در نظر گرفتن شرایط محیطی و رفتاری دنبال شود.

موضوع طرح می تواند از موضوعات مطرح در حوزه معماری معاصر باشد و فضایی باشد که دانشجو آنرا به طور مکرر تجربه کرده است، تا او را در طراحی همراهی و راهنمایی کند. (این موضوع می تواند در حوزه معماری واحدهای مسکونی یا آموزشی مطرح شود)

* برقراری ارتباط میان دروس نظری مانند تنظیم شرایط محیطی و ساختمان و معماری معاصر با طرح و آشنایی با رابطۀ میان جز و کل از دیگر اهداف این درس می باشد.

 

حال با توجه به دو  برنامه درسی موجود ، این درس را تشریح میکنیم :

 

  • برنامه درسی جدید،  مصوب سال ۱۳۹۵  که در دانشگاه تهران  و بعضی دانشگاه ها طبق آن تدریس می گردد  و آخرین بار توسط دانشگاه فردوسی بازنگری شده است و تا سال ۱۴۰۲ معتبر است .
  • برنامه درسی قدیمی ، مصوب شورای عالی برنامه ریزی سال ۱۳۷۷ که همچنان در دانشگاه علم و صنعت و بعضی دانشگاه ها طبق آن تدریس می گردد. لازم به ذکر است که در برنامه درسی قدیم عنوان درس «طرح معماری۲»  است.

 

مشخصات کلی،برنامه و سرفصل دروس کارشناسی مهندسی معماری بازنگری شده مورخ ۶/۱۰/۱۳۹۵:

طراحی معماری2
طراحی معماری۲
طراجی معماری2
طراجی معماری۲
طراحی معماری2
طراحی معماری۲

 

 

مشخصات کلی،برنامه و سرفصل دروس کارشناسی مهندسی معماری مصوب شورای عالی برنامه ریزی ۲۴ / ۸ / ۱۳۷۷ :

طرح معماری2
طرح معماری۲
طرح معماری2
طرح معماری۲

 

 

دانلود فایل PDF :

طراحی معماری۲

 

کاری از بخش معماری و شهرسازی ،مرکز هنری اجتماعی آمـد

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*