فایبر گلاس

فایبر گلاس

Fiberglass

همه چیز در مورد  فایبر گلاس

فایبر گلاس-Amadgp.ir
فایبر گلاس-Amadgp.ir

مقدمه

همانطور که میدانید فایبر گلاس نوعی کامپوزیت میباشد پس ابتدا به تعریف کامپوزیت می پردازیم

کامپوزیت به طور عام

کاربردهای متنوع کامپوزیت در ساختمان سازی

پیشرفت‌های جدید و فناوری‌های مدرن همواره به ما این امکان را می‌دهد تا به روش‌هایی نو در استفاده از امکانات و فناوری‌های جدید روی آوریم. ساخت یک بنا هم از این واقعیت دور نیست و همواره با تغییرات وضعیت اجتماعی و اقتصادی و یا تغییرات محیطی و جوی این فکر به ذهن شما خواهد رسید تا از علوم جدید در زمینه مورد نظر نهایت استفاده را ببرید. مسائل بسیار زیادی همچون محیط زیست، توجه به سلامت عمومی، روش‌های بهتر زندگی کردن، صرفه جویی هزینه و انرژی، ایمنی و پاکیزگی محیط زندگی و بسیاری از دلایل دیگر می‌تواند تاثیر شگرفی در رسیدن به روش‌های جدید در ساختمان‌سازی داشته باشد و انگیزه ساخت محصولات جدید را به وجود بیاورد.

کاربردهای  متنوع کامپوزیت در ساختمان سازی

پیشرفت‌های جدید و فناوری‌های مدرن همواره به ما این امکان را می‌دهد تا به روش‌هایی نو در استفاده از امکانات و فناوری‌های جدید روی آوریم. ساخت یک بنا هم از این واقعیت دور نیست و همواره با تغییرات وضعیت اجتماعی و اقتصادی و یا تغییرات محیطی و جوی این فکر به ذهن شما خواهد رسید تا از علوم جدید در زمینه مورد نظر نهایت استفاده را ببرید.

مسائل بسیار زیادی همچون محیط زیست، توجه به سلامت عمومی، روش‌های بهتر زندگی کردن، صرفه جویی هزینه و انرژی، ایمنی و پاکیزگی محیط زندگی و بسیاری از دلایل دیگر می‌تواند تاثیر شگرفی در رسیدن به روش‌های جدید در ساختمان‌سازی داشته باشد و انگیزه ساخت محصولات جدید را به وجود بیاورد.

با توجه به افزایش جمعیت در سراسر دنیا و روند رو به کاهش مواد و منابع طبیعی و سوخت‌های فسیلی باید استفاده از مواد مصنوعی را تا سطحی که به طبیعت آسیبی نرسانند افزایش دهیم تا بتوانیم منابع طبیعی بیشتری را از خطر حفظ کنیم. کامپوزیت‌ها ازجمله این منابع هستند که در صنعت ساختمانی می‌توانند جایگزین‌های مناسبی برای آهن و چوب باشند که امروزه در بخش‌های مختلف ساخت و ساز ساختمان کاربرد دارند و کامپوزیت‌های ساختمانی از پرکاربردترین مواد کامپوزیتی محسوب می‌شوند.

همان‌طور که می‌دانید کامپوزیت در واقع از ترکیب چند ماده مختلف به دست می‌آید و به آن مواد مرکب هم می‌گویند.

به طور کلی یکی از مهم‌ترین دلایل استفاده از کامپوزیت نقش آن در زیبایی معماری و استفاده از آن به عنوان نمای ساختمان است. اما دلیل دیگر این است که با توجه به روند رو به رشد قیمت مصالح ساختمانی و با توجه به اینکه در برآورد اقتصادی کامپوزیت هزینه بسیار کمتری را برای ساختمان می‌تراشد استفاده از این محصول بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

کاربرد کامپوزیت در ساختمان

کامپوزیت در پوشش‌نما، بام، سقف‌های کاذب، نرده‌ها و حصارها، درب و پنجره، اسکلت ساختمان، دکور و پارتیشن بندی سازه‌های داخلی و لوازم سرویس بهداشتی مانند وان، سینک و… کاربرد دارد.

اما به طور جزئی‌تر از موارد مهم مصرف کامپوزیت می‌توان به کامپوزیت آلومینیومی اشاره کرد که شکل‌پذیری بالا و پردازش آسانی دارد و در معرض سرما و گرما مسطح باقی می‌ماند. علاوه بر این، مهم‌ترین ویژگی کامپوزیت آلومینیومی ضد حریق بودن آن است.

میلگردهای کامپوزیتی از دسته کامپوزیت‌های پلیمری بوده و از جمله مواد غیرفلزی مقاومی هستند که خواص مهمی چون استحکام کششی زیاد و مقاومت دربرابر خوردگی دارند و کاربردشان در مناطق سردسیر بیشتر است. همچنین جایگزین مناسبی برای آرماتورهای فولادی‌اند و در بناهای ساحلی کاربرد وسیعی دارند.

تیرها و پانل‌های کامپوزیتی با زمینه پلیمری ویژگی‌هایی چون قدرت، استحکام، سبکی، قابلیت چرخش و جابه‌جایی مناسبی دارند و همین طور در جذب انرژی‌های داخلی ساختمان نقش مهمی دارند و به عنوان مستحکم‌ترین مصالح ساختمانی می‌توانند جایگزین فولاد، بتن و چوب شوند.

همچنین این پانل‌ها در برابر طوفان و نفوذ حشرات به داخل ساختمان مقاوم‌اند و از ایجاد شکاف و تیرگی در دیواره خانه‌های پیش ساخته جلوگیری می‌کنند، علاوه بر این مواد کامپوزیتی دربرابر ارتعاشات زلزله عملکرد بهتری از سایر مواد و مصالح دارند و بهترین گزینه جهت مقاومت سازه دربرابر لرزه هستند.

ستون‌های کامپوزیتی هم یکی دیگر از این نوع کامپوزیت‌ها هستند.

مزیت‌های مصالح کامپوزیتی

سبکی اولین مزیت کامپوزیت است و هزینه‌های ساختمان را تا حد بسیار زیادی پایین می‌آورد و در مقابله با زلزله اهمیت فراوانی دارد و می‌توان گفت در مقایسه با آجر و سیمان ۵۰ برابر سبک‌تر است. کامپوزیت علی رغم سبکی مقاومت بالایی دارد و انواع فشارها و ضربه‌ها را جذب کرده و در برابرشان مقاومت می‌کند.

یکی از ویژگی‌های کامپوزیت مقابله با خوردگی و رطوبت است که هزینه‌های تعمیر و نگهداری را تا حد قابل توجهی پایین آورده و به علت عدم پوسیدگی از نظر بهداشتی هم مطمئن‌تر بوده و نگرانی از تجمع میکروب‌ها را به حداقل می‌رساند. همچنین کامپوزیت‌ها در معرض محیط‌های باز، کاربردهای شیمیایی و سایر شرایط محیطی و دمایی مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می‌دهند.

یکی از ویژگی‌های مثبت کامپوزیت شکل‌گیری و انعطاف پذیری بالا و متنوع آن در جهت‌های گوناگون است که با هزینه‌ها و امکانات کمی قالب گیری می‌شوند و به طراحان برای خلق اشکال پیچیده آزادی عمل فوق العاده‌ای می‌دهند.

جایگاه کاربرد کامپوزیت در جهان و ایران

طبق آمار، مصرف کامپوزیت در کشورهای توسعه یافته در صنعت ساختمان، چیزی حدود ۳۸ درصد بازار جهانی این محصولات را به خود اختصاص می‌دهد، بنابراین نادیده گرفتن کامپوزیت در مواردی که می‌تواند ناکارآمدی محصولات و روش‌های سنتی را جبران کند، به معنای از دست دادن یک تکنولوژی نوین در صنعت ساختمان است که به سرعت هم بهره‌برداری از آن در دنیا رو به افزایش است.

با مطالعه پیشینه استفاده از کامپوزیت در می‌یابیم که ابتدا خاصیت شکل‌پذیری آن در ساخت لوازم بهداشتی داخل ساختمان مورد توجه قرار گرفته است و عمده استفاده از کامپوزیت در ساخت وان، سینک و… بوده که بعدها با انجام مطالعات بیشتر به سمت استفاده‌های زیر ساختاری در بنا کشیده شده است. مثلا در ژاپن به علت زلزله‌خیز بودن این کشور، کامپوزیت کاربرد فراوانی دارد و در ساخت پل‌ها، تیرها، گاراژها و پارکینگ‌ها به شکل گسترده استفاده می‌شود همچنین در کشورهای اروپایی چون فرانسه و آلمان ساختمان‌هایی از جنس مواد مرکب یا همان کامپوزیت ساخته می‌شود که با جرثقیل قابل حمل می‌باشند.

در ایران بیشترین درصد استفاده از کامپوزیت در همان مصالح بهداشتی است و هنوز قابلیت‌های مقاومتی آن ناشناخته مانده است، ولی باید بدانیم که صرف استفاده‌های تزئینی از این ماده در مصالح بهداشتی داخلی ساختمان نمی‌تواند بیانگر رشد به کارگیری این محصول در ساختمان سازی باشد و باید در این زمینه فعالیت‌هایی در جهت به کارگیری کامپوزیت به شکل‌های کاربردی‌تری هم صورت گیرد.

 

 

فایبر گلاس-Amadgp.ir
فایبر گلاس-Amadgp.ir

فایبر گلاس (Fiberglass) :

 

کامپوزیتی از الیاف شیشه با مواد پلیمری است که از پشم شیشه به عنوان ماده تقویت کننده و از مواد پلیمری به عنوان مواد زمینه استفاده می‌شود. فایبرگلاس یکی از پر کاربرد ترین مواد در دنیای صنعت است که در صورت آگاهی داشتن صنعت گران و اقشار مختلف از خواص و کاربردهای آن جایگزین خیلی از مواد دیگر می شود.

 

امروزه اکثر کارخانه ها در دنیا مخازن آب و اسید خود را با استفاده از فایبرگلاس عایق می کنند وجلوی پوسیدگی و ازبین رفتن مخازن وضررهای ناشی از آن را می گیرند. اما از ویژگی های دیگر فایبرگلاس سبک بودن و مستحکم بودن آن است که باعث تولید انواع قطعات از جنس فایبرگلاس شده است سپر انواع خودروها، انواع ایرانیتها، اتاقک ها، سیلوهای سیمان، مخازن نگهداری مایعات مختلف از جمله اسید، سپتیک تانکها، چربی گیرها و …

 

فایبرگلاس در ساخت مخازن بکار می رود. انواع رزین ها در ساخت مخازن فایبرگلاس عبارتند از: پلی استر، ونیل استر، اپوکسی می باشد. پلی استرها در برابر خوردگی ضعیف بوده و ونیل استر مقاومت خوب در برابر خوردگی داشته و اپوکسی در برابر خوردگی و دما مقاوم می باشد.

 

-چگالی فایبر گلاس در حدود ۱۸۵۰-۲۰۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب است.

-کامپوزیتها یا قطعات فایبرگلاس حاوی یک نوع یا بیشتر از الیاف تقویت کننده بوده که توسط یک رزین ( ماتریس ) احاطه میگردند.

 

در بسیاری از کاربردها استفاده از مواد مغزی ( مانند فوم ها و … ) باعث افزایش قابل توجه مدول مقطعی در قطعات کامپوزیت میگردد. استفاده از مواد مغزی باعث افزایش سفتی و سختی قطعات فایبرگلاس یا کامپوزیت می گردد.

قطعات کامپوزیتی دارای مواد مغزی می توانند یک طرف و یا دو طرف سطح صاف و صیقلی  به شکل ساندویچ تولید شوند.

 

الیاف تقویتی نقش اصلی را در استحکام و مقاومت قطعات کامپوزیت دارا می باشند که تعدادی از انواع آن شامل الیاف شیشه ؛ الیاف کربن ؛ الیاف آرامید؛ کولار و غیره هستند. که الیاف های فوق الذکر خود دارای اشکال و انواع مختلفی می باشند.متداولترین نوع مصرفی الیاف تقویت کننده در صنایع الیاف شیشه ای هستند.

 

در یک کامپوزیت رزین سهم بیشتری را در مقایسه با مواد دیگر به خود اختصاص می دهد که در ضمن دارای دونقش می باشد؛ اول به عنوان نگهدارنده یا تثبیت کننده محل الیاف تقویتی ودوم اینکه در صورت اعمال نیرو به قطعه باعث تغییر شکل و توزیع  تنش در کل سطح می گردد.

متداولترین رزین مصرفی در صنایع فایبرگلاس رزین پلی استر غیر اشباع است واز انواع دیگر می توان به اپوکسی ها؛ وینیل استرها ؛ فنولیک ها و غیره اشاره نمود.

 

تاریخچه:

فایبرگلاس ابتدا توسط مهندسین آلمانی در آغاز جنگ تحمیلی عراق علیه کشورمان وارد ایران شد.از این صنعت بی بدیل در ساخت پل های شناور بر روی اروند رود استفاده شد و باعث تسهیل در نصب و عبور و مرور رزمندگان شد.

 

این حرفه توسط تکنسین های کشورمان سریعا فرا گرفته شد.بعد از پایان کار ، در تهران این حرفه در جهت تولید شناورهای دریایی در بندرعباس به کار گرفته شد و باعث شد صیادان با استقبال بی نظیر ، شناورهای خود را که قدیمی و چوبی بودند و هیچ گونه امنیتی نداشتند شناورهای فایبرگلاسی که بسیار محکم و مقاوم و شیک بودند جایگزین کنند.

 

در آغاز کار قایق های ۲۰ فوت و ۲۳ فوت ساخته شد و مهر تایید مشتریان را خورد سپس لنج های چوبی ۸۰ تنی و ۱۱۰ تنی ساخته شد که عملا مقاوم بهداشتی و رفاه مشتریان را جلب کرد و تا ساخت کشتی های ۵۰۰ تنی به بالا ادامه یافت.

 

مزایای کامپوزیتها:

-وزن سبک؛ استحکام بالا؛ دوام قابل توجه؛ پایداری نسبی دربرابر اشعه UV و مقاومت شیمیائی.

-کامپوزیتها یا قطعات فایبرگلاس دارای رتبه اول گسترش کاربرد؛ در صنایع مختلف هستند.

-قطعات فایبرگلاس در هر شکل ؛ کیفیت سطحی و طرحی می توانند تولید شده و ضمن دارا بودن خواص مکانیکی طراحی شده از صرفه اقتصادی قابل توجهی نیز برخودارباشند.

 

-در حال حاضر در سراسر دنیا مقاومترین مخازن دربرابر حرارت و اسید از جنس فایبرگلاس ساخته میشود. بطور مثال سینکهای آزمایشگاهی ضد اسید پلیمری را نمی توان از پلی اتیلن ساخت چرا که اسید به سرعت با پلی اتیلن واکنش نشان داده و سبب خوردگی مخزن میگردد و در این موارد حتما می باید از فایبرگلاس جهت مخازن نگهداری اسید استفاده نمود.

در فرآیند تجزیه فاضلاب توسط باکتری های بی هوازی مقدار بسیار زیادی اسید تولید می گردد و محیط اسیدی درون سپتیک زمینه خوردگی را برای مخزن فراهم میکند.

در سپتیکهای بتنی بعد از تشکیل لایه  های لجن و شروع فعالیت باکتری زمینه خوردگی دیواره سپتیک فراهم میگردد و با نفوذ فاضلاب به خارج از مخزن خاک اطراف آن بوی تعفن به خود میگیرد که در این صورت کل خاک اطراف سپتیک به مرور زمان آلوده به انواع باکتری و بوی بسیار بد و آزار دهنده ای خواهد شد و زندگی در این شرایط تجربه ای همچون عبور از شهرکهای صنعتی را در سراسر منطقه  برای ساکنین به ارمغان خواهد آورد.

 

نکته آخر آنکه تنها ماده ای که هیچ وقت در طبیعت تجزیه نخواهد شد حتی در مقابل نور مستفیم خورشید همین ورقهای کامپوزیتی پلیمری یا فایبرگلاس میباشد و حتی پلی اتیلن در صورت نگهداری دور از نور خورشید بعد از گذشت ۳۰ سال سرنوشتی شبیه بتن را خواهد داشت و در صورت قرار گرفتن در مقابل نور خورشید بعد از ۳ سال تجزیه خواهد شد.

 

مراحل عملی ساخت یک قطعه ی فایبر گلاس:

فایبر گلاس تشکیل شده از یک رزین که ابتدا به صورت مایع است و پس از تلفیق با هاردنر بعد از مدتی خشک میشود و پارچه ی‌ گلاس از الیاف فوق العاده  باریک شیشه بافته میشود که بعد از تلفیق و آغشته شدن به رزین فایبر گلاس بنام اپوکسیه ماده ی نسباتاْ‌ سختی را تشکیل میدهد میزان سختی قطعه ی ساخته شده به وسیله ی رزین و الیاف گلاس بستگی به نوع و کیفیت رزین و همچنین کیفیت و بافت پارچه ی گلاس دارد رزین های اپوکسی به صورت دو جزئی عرضه میشود و انواع آن از ۵ درصد Hardner (سفت کننده) دارد تا حدود ۳۰ درصد به این معنی که رزین اگر برای مثال هاردنر ۱۵ درصد بود باید به هر ۸۵۰ گرم از آن ۱۵۰ گرم هاردنر اضافه کرد تا در یک مدت زمان معین  حدود ۳۰ دقیقه است سفت بشود.میتوان مقدار هاردنر را کمی کاهش یا افزایش داد و به تبع شاهد تغییر سرعت خشک شدن رزین بود  مثلاْ وقتی  یک کار پیچیده و بزرگ است بهتراست ازهاردنرکمتری در رزین استفاده کنیم تا رزین زودتر در ظرفی که برای کار آماده کرده ایم خشک نشود در مورد مقدار اضافه کردن هاردنر به رزین اصلی یک نکته ی ‌دیگر هم وجود دارد و آن این است که هیچ وقت نباید برای مثال به رزینی که ۱۵ درصد هاردنر نیاز دارد ۴۰ درصد هاردنراضافه کرد چون در این حالت رزین در عرض چند ثانیه به شدت گرم میشود و علاوه بر اینکه ممکن است باعث آتش سوزی بشود به سرعت ترک بر میدارد و خیلی از اوقات بعد از سفت شدن خرد میشود  در بازار انواع رزین با کیفیت های مختلف وجود دارد با درجه های سختی٬ میزان شفافیات و درصدهای هاردنر متفاوت که اگر بخواهید به صورت خرده تهیه کنید قیمتی در حدود هشت هزار تومان برای هر کیلو دارند (رزین آلمانی مرغوب) .

 

برای رنگ کردن قطعات فایبر گلاس هم میشود ابتدای کار به رزین فایبر گلاس کمی رنگ که در رزین حل بشود مثل جوهر هایی که در مغازه های رنگ فروشی عرضه میشود  را اضافه کرد که در این صورت کار خود رنگ میشود و در غیر این صورت میشود بعد از اتمام کار و خارج کردن قطعه آن را بعد از یک سمباده ی نرم با ایر براش یا پیستوله و اسپری های خانگی رنگ کرد .

 

پارچه های گلاس انواع مختلفی از نظر بافت و سنگینی دارند خرید و فروش پارچه های گلاس و کربن به صورت کیلویی است  و در انواع صد ، دویست ، سیصد گرم و… در هر متر مربع موجود است . الیاف کربن و گلاس به علت نازک بودن به راحتی در هوا معلق میشوند و به راحتی میتوانند از راه تنفس به ریه های انسان نفوذ کنند به همین دلیل این الیاف به شدت سرطان زا هستند و باعث میشوند شخصی که بدون رعایت مسائل ایمنی با این مواد کار میکند  در طول زمان دچار سرطان ریه بشوند بنابراین توصیه میشود علاوه بر استفاده از دستکش صنعتی ضد اسید برای کار با رزین حتماْ‌ از یک ماسک هوای صنعتی و مرغوب هم برای تنفس ایمن استفاده کنید .

 

در صورتی که ما بخواهیم از روی قطعه ای که آن رو به صورت شخصی طراحی کردیم یک نمونه بسازیم باید حتماْ‌ مدل آن را بسازیم ولی اگر برای مثال بخواهیم از یک اسپیلر اسپرت خودرو کپی برداری کنیم و مثل آن را بسازیم خود آن قطعه را مدل کار قرار میدهیم و بعد قالب گرفتن از آن به وسیله ی قالبی که ساختیم میتوانیم  ده ها اسپویلر همانند اسپیلر اولیه تهیه کنیم .

 

کاربردهای فایبرگلاس:

به جرات می توان گفت که صنعت فایبرگلاس در عمده صنایع و مصنوعات کاربرد دارد که به چند شاخه اصلی آن اشاره می کنیم:

-از فایبرگلاس می توان در هر زمینه از عایق کاری استفاده نمود.چون این مواد عایق رطوبت ، گرما و سرما و همچنین عایق جریان برق می باشد.

-در ایزولاسیون انواع استخر های شنا و حوضچه های پرورش ماهی و غیره کاربرد دارد.دیوار پوش های فایبرگلاسی در طرح ها و رنگ های مختلف برای جلوگیری از هدر رفتن سرما و گرما استفاده می شود.

-ضمنا وسایل و دستگاه هایی که در اثر سایش و رطوبت خورندگی پیدا می کنند نظیر انواع سوله های مخلوط کن مواد ساینده با استفاده از فایبرگلاس میتوان از خورندگی آنها جلوگیری کرد.

 

-یکی دیگر از کاربردهای فایبرگلاس سبکی سازه ها می باشد که به دلیل داشتن جرم بسیار کم و مقاومت بالا نسبت به فلزات کاربردهای وسیعی در صنایع مختلف از جمله هواپیما سازی ، ماشین سازی ، انواع لوله های آب و فاظلاب دارد.

-کاربرد فایبرگلاس در صنایع خودرو سازی در انواع قطعات بدنه و … شامل تزئینات خودروهای سنگین و سبک در زمینه انواع بادشکن ، سپر ، و زیر سپر و پادری می باشد.

-ساخت انواع مخازن آب و اسید در انواع اشکال و مدل های گوناگون و حوضچه های انواع اسیدهای شوینده و جلا دهنده با استفاده از فایبرگلاس بی بدیل است.

-مخازن آب آشامیدنی فایبرگلاسی امتیازاتی دارند که مخازن آهنی و پلاستیکی ندارند.از جمله رنگ ، ضد جلبک بودن ، بدون تغییر دادن مزه و بوی بد و همچنین هیچ موادی از آن در آب داخل حل نمی شود و کاملا بهداشتی و تمیز می باشد.

 

-از فایبرگلاس در ساختمان سازی برای نمای ساختمان و دیوار پوش ها در انواع مختلف و اشکال و ابعاد متفاوت استفاده می شود.

-لوزم شهربازی از جمله انواع سرسره ساده و ترکیبی صندلی های تاب زنجیری انواع اسب ، فیل ، شیر و کلیه حیوانات در سایزهای مختلف ، کلبه ها و آلاچیق های پارک ها ، ویلا ، باغ ها  و شهربازی ها  از سازه های فایبرگلاسی اند.

-سرسرهای آبی و تونل های آبی استخرهای خانگی انواع سنا و وان حمام در مدل دلخواه از مصنوعات فایبرگلاسی هستند.

-باغچه های آپارتمانی و باغچه های حیاط آپارتمان ها نیز به دلیل سبکی بهداشتی بودن تنوع رنگ و مدل جایگزین باغچه های سنتی شده است.

 

-انوع سفره های هفت سین در طرح ها و مدل های جدید هر ساله فضای میدان های شهرها را زینت می دهند از جمله سازه های فایبرگلاسی اند.

-بازسازی انواع قطعات خودرو ها و دستگاه های صنعتی خارجی که هزینه های سنگینی در بر دارد با فایبرگلاس میسر اند.

-ساخت انواع مانکن ، مجسمه ، علامت شرکت ها و وسایل تزئینی میدان ها در ابعاد بزرگ و کوچک انواع آب نماها ، آلاچیق ها سر در –حیاط ، قایق های یک نفره و بزرگ ، قایق های پدالی مدل قو، پوشش های سردخانه ها ، یخچال های لنچ و کشتی ، یخچال های ماشین های حمل مواد سردخانه ای ، پوشش های طرح سفال پشت بام ها خانه و آلاچیق ، انواع آکواریوم ، ورق های نورگیر و گلخانه ، انواع کانکس و کیوسک و فروشگاه های کرکره ای در ابعاد و رنگ های متفاوت جهت سقف سوله و پارکینگ خودروها ، قالب های بتن ریزی ، سقف های کاذب و نورمخفی  ، انواع سطل زباله ، درب و پنجره و هزاران محصول و کاربرد دیگر از جمله سازه های فایبرگلاسی هستند.

 

 

 

منابع:

روزنامه دنیای اقتصاد

magsci.ir

Amadgp.ir

آرشیو مرکز هنری اجتماعی آمد

 

گردآوری و پژوهش توسط بخش معماری و شهرسازی،مرکز هنری اجتماعی آمـد

Amadgp.ir

لطفا درصورت کپی از مطلب  لینک مستقیم را ذکر نمایید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*