نقشه کشی اسکلت فلزی

نقشه کشی اسکلت فلزی

Drawing metal structure

نقشه کشی اسکلت فلزی
نقشه کشی اسکلت فلزی

کتاب هایی که باید خواند

این بخش را با کتاب های ساده رایگان اما ارزشمند آغاز می کنیم یکی از این کتابها کتاب« نقشه کشی اسکلت فلزی» از:

شاخۀ: کاردانش

زمینۀ: صنعت

گروه تحصیلی: عمران

زیر گروه: معماری

 

همواره سازه و طراحی معماری چه دریک سرپناهی ساده و چه درفضایی محصور و بزرگ، جداناشدنی اند.

یک معماری مطلوب باید مانند آن چه که ویتروویوس در روم باستان فرمان داده، دارای ثبات و استحکام)دوام سازه ای(، سودمندی)عملکرد( و جذابیت و زیبایی باشد، که از این میان، پایداری و دوام از اصلی ترین و مهم ترین معیاراست که از طریق ساخت و ساز درست تأمین می شود.

به ساده ترین زبان، سازه درساختمان، به معنی برپایی و نگه داری ساختمان است. سازه این عمل را با تحمل بار ساختمان درمقابل نیروی جاذبه انجام می دهد. در هرصورت ساختمان از مصالحی تشکیل شده است که باید دربرابر نیروهای طبیعی مانند وزن ساختمان، باد، آتش و…، پایدار باشد.

هرمصالحی درساختمان، تحت شرایط مختلف به طورمتفاوتی عمل می کند، ولی باوجود این، تمام مصالح ساختمانی کیفیت های مشترکی دارند. تنها نکته ی مشترک آن ها این است که مصالح درمقابل فشارتغییرفرم می دهند، گرچه این تغییرآن قدر کوچک است که فقط با وسایل اندازه گیری معین می شود، اما همیشه وجود دارد.

شناخت انواع سازه های ساختمانی، اولین گام درکلیه ی مراحل طراحی و اجرای ساختمان است و شناخت رفتارهای سازه ای از مهم ترین عوامل مؤثر درانتخاب صحیح، محاسبه ی دقیق، طراحی درست و اجرای مطمئن و ایمن ساختمان می باشد.

کتاب حاضر، تحت عنوان« نقشه کشی اسکلت فلزی » متشکل از دو واحدکار، شامل مباحثی درمورد اتصالات سازه های فلزی وقاب های خرپایی و سوله و چگونگی ترسیم هریک از آن بوده و سعی براین دارد تا هنرجویان را با مقدمات اولیه ی اجرای ساختمان و تهیه ی نقشه های آن، آشنا نماید.

 

 

این کتاب همراه با تصاویری از محل اجرای پروژه تهیه شده است و برای دانشجویان معماری و عمران که خصوصا از شاخه های نظری وارد دانشگاه شده اند مناسب می باشد.

 

نقشه کشی اسکلت فلزی

خرپا
خرپا

 

گردآوری توسط بخش معماری و شهرسازی ،مرکز هنری اجتماعی آمـد

Amadgp.ir

کپی از مطلب فقط با درج لینک مستقیم بلامانع می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*